Forfatter Melding

<  Taktikk og lister  ~  Stickytråd: vinnerlister fra store turneringer

InnleggSkrevet: Ons Aug 11, 2010 11:17 am
Wraith EngineInnlegg: 2220Bosted: OsloRegistrert: Tir Okt 13, 2009 8:01 am
GenCon 2010 Hardcore
Fra Cygnar forumet til PP:

Sitat:
Originally Posted by dicegod
Hardcore

Hardcore results: Vanquisher - Brandon Andrews, Cygnar. Executioner - Justin Herring, Cygnar.Mage Hunter - Alan Miller, Cygnar. Master Craftsman - Jeff Long, Cryx.

Originally Posted by DownWitThePope
Yeah hopefully this isn't too off topic.
Heres a quick copy of my list... It was referred to as "the island of misfit models" and my choices and such should be explained in an upcoming No Quarter... if they aren't obvious or I don't explain them somewhere else before hand.

Kraye
-Hunter
-Hunter
-Centurion
-Storm Clad
-Cyclone

Rangers
Rangers
Gun Mage Captain Adept
Gun Mage Captain Adept
THE Black 13th


Så en Kraye T4 liste vant Hardcore! Alt i lista bortsett fra Kraye og B13 har AD pga Tier liste bonus (noe som gjelder to heavy jacks), ellers blir rangere billigere og man kan plassere skoger eller vegger.



_________________
<--- Leif
Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Lør Aug 14, 2010 9:10 am
ArchangelInnlegg: 2792Bosted: OsloRegistrert: Søn Jan 18, 2009 4:05 pm
Templecon Finals 2011

Templecon huser årets første store turnering i USA.

Bilder på Lost Hemisphere kan finnes blant annet her og her.

De har en rekke forskjellige turneringsformater (Hardcore, Death Race, Higlander, Team Tournament, Themapalooza, m.m), der det å vinne eller plassere høyt i turneringer fredag-lørdag kvalifiserer deg til Championship Finals søndag. Rundt 600 mennesker deltok totalt i år. De har også et spillerom med en masse temabrett, Iron Arena, der man får poeng etter hvor mye man spiller i tillegg til å få poeng for å vinne, og man samler "scars" for til slutt å vinne premier som gavekort på PP, merchandizing og Battlefoam-bager.

Finals-formatet var i år slik at de 16 beste fra andre turneringer stilte 4 lister og det ikke var tillatt å gjenta warcasters. Man spilte så et spill med hver liste. Finalene i år hadde følgende faction matchup:

Khador 1
Cygnar 2
Cryx 4
Menoth 1
Mercs 0
Retribution 0

Trolls 2
Legion 2
Skorne 2
Circle 2
Minions 0

Til sist var det Skorne og Legion som konkurrerte om førsteplassen:

Skorne under Jason "Lord Tyrant" Watts:
Hexeris (+6)
- Bronzeback (10)
- Gladiator (8)
- Razor Worm (4)
- Marketh (3)
Gatormen x5 (9)
Nihilators x10 (8)
Beast Handlers x4 (2)
Tyrant Commander & Standard (3)
Orin Midwinter (2)
Takmaster (2)
Thrullug (3)

Legion under Jeremy Miller:
Vayl (+6)
- Typhon (12)
- Ravagore (10)
- Seraph (8)
- Shredder (2)
Hex Hunters x10 + UA (11)
Legionnaires x10 (6)
Spawning Vessel (2)
Annyssa Ryvaal (4)
Shepherd (1)

Til sist vant Miller på casterkill med 2 hp igjen på Vayl.

De to finalistene stilte ellers henholdsvis med:

Watts: Morghouls runde 1 (mot Circle: Kromac), eMakeda runde 2 (mot TB: Grissel), Mordikaar runde 3 (mot Cryx: Mortenbra) og til sist lista over
Miller: eLylyth runde 1 (mot Cryx: eSkarre), Saeryn runde 2 (mot Cryx: Venethrax), Absylonia runde 3 (mot eFeora)

Ellers gjorde Nik Preece det godt med Cygnar (pStryker, eHaley, Siege) og
Sam Lam med Cryx (eDenny, Coven, eSkarre).



_________________
-Kaptajnen
Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Man Jun 06, 2011 2:30 pm
ArchangelInnlegg: 2792Bosted: OsloRegistrert: Søn Jan 18, 2009 4:05 pm
UK Masters 2011

3 lister, 7 kamper, alle listene skal spilles. 35pts. 120 deltagere.

Master: Jamie Perkins, Khador

Old Witch & Scrapjack (+3)
Spriggan = 10
Behemoth = 13
10 Winter Guard + Unit Attachment & 1x Weapon Attachment = 9
Kovnik Jozef Grigorovich = 2
10 Nyss Hunters = 10
Lady Aiyana & Master Holt = 4
Gorman De Wolfe = 2
Epic Eiryss = 3

Kommandant Irusk (+6)
Behemoth = 13
Spriggan = 10
10 Winter Guard + Unit Attachment & 1x Weapon Attachment = 9
Kovnik Jozef Grigorovich = 2
10 Kayazy Assassins + Unit Attachment = 10
Great Bears = 5
Epic Eiryss = 3
Gorman De Wolfe = 2
Saxon Orrik = 2

Vladmir, The Dark Prince (+5)
Behemoth = 13
Spriggan = 10
10 Winter Guard + Unit Attachment & 3x Weapon Attachment = 11
Kovnik Jozef Grigorovich = 2
10 Nyss Hunters + Captain Valchev = 12
Koldun Lord = 2
Epic Eiryss = 3
Saxon Orrik = 2

(http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 22&t=87896)



_________________
-Kaptajnen
Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Man Feb 06, 2012 3:38 pm
ArchangelInnlegg: 2792Bosted: OsloRegistrert: Søn Jan 18, 2009 4:05 pm
Der vant sannelig Jamie P Templecon-finalen for 2012 også. De beste 16 fra de øvrige turneringene spilte mot hverandre. Hver tok med 3 lister og måtte spille alle 3 i 4 spill.

Listene til Perkins:

Old witch (spilte henne to ganger)
Behemoth
Spriggan
10 kayazy UA
10 Nyss hunters
Aiyana and holt
Gorman
eEiryss
Reinholts
10 Ironfangs + UA

PIrusk
Spriggan
10 Ironfangs + UA
10 Black Dragon Ironfangs + UA
10 kayazy UA
Great bears
Widowmakers
Harlan versh
Saxon orrik
PEiryss
Flank 3 uhlans and yuri the axe

Esorscha
Spriggan (bonded)
Black Ivan
10 winter guard UA, 3 rockets
Joe
10 kayazy + UA
3 uhlans
Markov
Sylys wyshnalyrr
10 Black Dragon Ironfangs + UA



_________________
-Kaptajnen
Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Man Apr 23, 2012 6:02 am
ArchangelInnlegg: 2792Bosted: OsloRegistrert: Søn Jan 18, 2009 4:05 pm
Adepticon Masters

First Place - Jacob Van Meter (Thagrosh1, Bethayne, and Vayl2)

Finals List

Tier 4: Machinations of Shadow

Vayl, Consul of Everblight +6 points

* 2x Angelius 8 points each
* Harrier 2 points
* 2x Ravagore 9 points each
* Scythean 8 points

10 Blighted Legionnaires 6 points
2x Shepherd 1 point each
7 Spawning Vessel 3 points
1 Spell Martyr 1 point


Second Place – Jeremy Lee (High Reclaimer, Harbinger, Feora2)


Finals List

Harbinger of Menoth +5 points
* Reckoner 8 points

Avatar of Menoth 11 points
4 Choir of Menoth 2 points
10 Exemplar Errants 8 points
* Exemplar Errant Officer & Standard 2 points
Gorman Di Wulfe, Rogue Alchemist 2 points
The Covenant of Menoth 2 points
2x Vassal Mechanik 1 point each
2x Vassal of Menoth 2 points each
Vessel of Judgment 9 points
Visgoth Rhoven & Honor Guard 4 points
3 Wracks 1 point

Third Place – Justin Messingham (Venethrax, Deneghra1, Asphyxious2)



_________________
-Kaptajnen
Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Man Apr 23, 2012 7:02 am
GudInnlegg: 2775Bosted: OsloRegistrert: Ons Jan 26, 2005 9:39 pm
Den lista til Neutralize ser fantastsik morsom ut. Hadde tenkt til å prøve noe lignende (derfor jeg vil ha slike cold one hoder), men hadde ikke tenkt på å ha harrier som flyvende beist nummer 3. To ravagores er sikkert også lurt.

Maks jojo effekt, med refuge og admonition og to angelius'er. Ser for meg at det er drit vanskelig, men veldig gøy når det svinger :lol:



_________________
Founding member of FADHDA (Faction ADHD Anonymous)
Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Man Nov 05, 2012 9:14 pm
GudInnlegg: 2775Bosted: OsloRegistrert: Ons Jan 26, 2005 9:39 pm
Keith Christiansons lister fra WMW:

eCaine, Ol' Rowdy, Squire, Full Boomhowlers, Full Forgeguard, Rangers, Alexia, eEiryss, Reinholdt, Rhupert, A&H, Gorman, Ragman, Jr.

Major Victoria Haley +5 points
* Stormwall 19
* Squire 2 points

Journeyman Warcaster 3 points

Arcane Tempest Gun Mages 6 points
* Gun Mage Officer 2 points
** Hunter 6 points
** Sentinel 4 points
Black 13th Gun Mage Strike Team 4 points
Captain Arlan Strangewayes 2 points
2x Stormsmith Stormcallers 2 points
Rangers 5 points



_________________
Founding member of FADHDA (Faction ADHD Anonymous)
Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Man Nov 05, 2012 9:45 pm
Wraith EngineInnlegg: 2220Bosted: OsloRegistrert: Tir Okt 13, 2009 8:01 am
(Keith spilte vel med Caine1 og så vidt jeg har skjønt?)

EDIT: Det var 2 lister og ikke 3 så posten over er riktig :p



_________________
<--- Leif
Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Man Feb 04, 2013 11:40 am
GhetorixInnlegg: 1560Bosted: OsloRegistrert: Tor Mai 12, 2011 3:52 pm
"Crono" vandt Cancon (Australiens største turnering med mere end 100 spillere - er lidt usikker på om den tæller, men vil så gerne have Circle på listen).

Masters, 50 points, 3 lists.

Cassius
-Wurmwood
-Gorax
-Feral Warpwolf
-Warpwolf Stalker
Gallows Grove
Blackclad
Shifting Stones
Shifting Stones + UA
Max Tharn Ravagers + UA
Max Bloodtrackers + UA
Max Farrow Bone Grinders
Swamp Gobbers

Reinforcements:
-Pureblood Warpwolf
Gallows Grove

--------------------------

eKreuger
-Gorax
-Warpwolf Stalker
-Ghetorix
-Druid Wilder
Blackclad Wayfarer
Gallows Grove
Gallows Grove
Shifting Stones
Shifting Stones +UA
Druids + UA
Woldstalkers
Woldstalkers

Reinforcements:
Lord of the Feast
Min Wolf Riders

--------------------------

Kromac
-Gorax
-Pureblood Warpwolf
-Warpwolf Stalker
-Warpwolf Stalker
Blackclad
Gallows Grove
Shifting Stones
Shifting Stones +UA
Woldstalkers
Woldstalkers
Swamp Gobbers

Reinforcements:
Min Tharn Ravagers + UA
Blackclad


Avlogget Profil
InnleggSkrevet: Man Sep 16, 2013 8:48 pm
JuggernautInnlegg: 1180Bosted: OsloRegistrert: Søn Jan 27, 2008 4:57 pm
Rickards minions liste fra EU-masters

Maelok, the Dreadbound (*6pts)
* Bull Snapper (3pts)
* Bull Snapper (3pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatorman Witch Doctor (3pts)
Gatorman Witch Doctor (3pts)
Gatorman Witch Doctor (3pts)
Professor Victor Pendrake (2pts)
Wrong Eye & Snapjaw (9pts)
* Bull Snapper (3pts)


Rask (*6pts)
* Bull Snapper (3pts)
* Blackhide Wrastler (9pts)
* Swamp Horror (8pts)
* Swamp Horror (8pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Feralgeist (1pts)


Bloody Barnabas (*6pts)
* Bull Snapper (3pts)
* Blackhide Wrastler (9pts)
* Blackhide Wrastler (9pts)
* Swamp Horror (8pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 2 Grunts) (6pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Feralgeist (1pts)
Feralgeist (1pts)

De to første er identiske med hans liste til kommende WTC



_________________
Mordheimterreng http://www.terragenesis.co.uk/forum/vie ... highlight=
SteamTankprosjekt http://www.warhammer-empire.com/theforu ... ic=30964.0
Avlogget Profil

Vis innlegg fra forrige:  Sorter etter:

Tidssone UTC + 1 time
Side 1 av 1
10 innlegg
Brukere som leser i dette forumet: Ingen registrerte brukere og 1 gjest
Søk etter:
Opprett et nytt emne  Svar på emnet
Gå til forum:  
Du kan ikke opprette nye emner i dette forumet
Du kan ikke skrive innlegg i dette forumet
Du kan ikke redigere dine egne innlegg i dette forumet
Du kan ikke slette dine egne innlegg i dette forumet
Du kan ikke laste opp vedlegg til dette forumet