Stickytråd: vinnerlister fra store turneringer

Råd om listebygging, taktiske genistreker og skitne triks

Moderator: vizier87

Ironclad
Wraith Engine
Posts: 2224
Joined: Tue Oct 13, 2009 8:01 am
Location: Oslo

Stickytråd: vinnerlister fra store turneringer

Post by Ironclad » Wed Aug 11, 2010 11:17 am

GenCon 2010 Hardcore
Fra Cygnar forumet til PP:
Originally Posted by dicegod
Hardcore

Hardcore results: Vanquisher - Brandon Andrews, Cygnar. Executioner - Justin Herring, Cygnar.Mage Hunter - Alan Miller, Cygnar. Master Craftsman - Jeff Long, Cryx.

Originally Posted by DownWitThePope
Yeah hopefully this isn't too off topic.
Heres a quick copy of my list... It was referred to as "the island of misfit models" and my choices and such should be explained in an upcoming No Quarter... if they aren't obvious or I don't explain them somewhere else before hand.

Kraye
-Hunter
-Hunter
-Centurion
-Storm Clad
-Cyclone

Rangers
Rangers
Gun Mage Captain Adept
Gun Mage Captain Adept
THE Black 13th
Så en Kraye T4 liste vant Hardcore! Alt i lista bortsett fra Kraye og B13 har AD pga Tier liste bonus (noe som gjelder to heavy jacks), ellers blir rangere billigere og man kan plassere skoger eller vegger.
<--- Leif

Kaptajn Congoboy
Archangel
Posts: 2798
Joined: Sun Jan 18, 2009 4:05 pm
Location: Oslo

Post by Kaptajn Congoboy » Sat Aug 14, 2010 9:10 am

Templecon Finals 2011

Templecon huser årets første store turnering i USA.

Bilder på Lost Hemisphere kan finnes blant annet her og her.

De har en rekke forskjellige turneringsformater (Hardcore, Death Race, Higlander, Team Tournament, Themapalooza, m.m), der det å vinne eller plassere høyt i turneringer fredag-lørdag kvalifiserer deg til Championship Finals søndag. Rundt 600 mennesker deltok totalt i år. De har også et spillerom med en masse temabrett, Iron Arena, der man får poeng etter hvor mye man spiller i tillegg til å få poeng for å vinne, og man samler "scars" for til slutt å vinne premier som gavekort på PP, merchandizing og Battlefoam-bager.

Finals-formatet var i år slik at de 16 beste fra andre turneringer stilte 4 lister og det ikke var tillatt å gjenta warcasters. Man spilte så et spill med hver liste. Finalene i år hadde følgende faction matchup:

Khador 1
Cygnar 2
Cryx 4
Menoth 1
Mercs 0
Retribution 0

Trolls 2
Legion 2
Skorne 2
Circle 2
Minions 0

Til sist var det Skorne og Legion som konkurrerte om førsteplassen:

Skorne under Jason "Lord Tyrant" Watts:
Hexeris (+6)
- Bronzeback (10)
- Gladiator (8)
- Razor Worm (4)
- Marketh (3)
Gatormen x5 (9)
Nihilators x10 (8)
Beast Handlers x4 (2)
Tyrant Commander & Standard (3)
Orin Midwinter (2)
Takmaster (2)
Thrullug (3)

Legion under Jeremy Miller:
Vayl (+6)
- Typhon (12)
- Ravagore (10)
- Seraph (8)
- Shredder (2)
Hex Hunters x10 + UA (11)
Legionnaires x10 (6)
Spawning Vessel (2)
Annyssa Ryvaal (4)
Shepherd (1)

Til sist vant Miller på casterkill med 2 hp igjen på Vayl.

De to finalistene stilte ellers henholdsvis med:

Watts: Morghouls runde 1 (mot Circle: Kromac), eMakeda runde 2 (mot TB: Grissel), Mordikaar runde 3 (mot Cryx: Mortenbra) og til sist lista over
Miller: eLylyth runde 1 (mot Cryx: eSkarre), Saeryn runde 2 (mot Cryx: Venethrax), Absylonia runde 3 (mot eFeora)

Ellers gjorde Nik Preece det godt med Cygnar (pStryker, eHaley, Siege) og
Sam Lam med Cryx (eDenny, Coven, eSkarre).
-Kaptajnen

Kaptajn Congoboy
Archangel
Posts: 2798
Joined: Sun Jan 18, 2009 4:05 pm
Location: Oslo

Post by Kaptajn Congoboy » Mon Jun 06, 2011 2:30 pm

UK Masters 2011

3 lister, 7 kamper, alle listene skal spilles. 35pts. 120 deltagere.

Master: Jamie Perkins, Khador

Old Witch & Scrapjack (+3)
Spriggan = 10
Behemoth = 13
10 Winter Guard + Unit Attachment & 1x Weapon Attachment = 9
Kovnik Jozef Grigorovich = 2
10 Nyss Hunters = 10
Lady Aiyana & Master Holt = 4
Gorman De Wolfe = 2
Epic Eiryss = 3

Kommandant Irusk (+6)
Behemoth = 13
Spriggan = 10
10 Winter Guard + Unit Attachment & 1x Weapon Attachment = 9
Kovnik Jozef Grigorovich = 2
10 Kayazy Assassins + Unit Attachment = 10
Great Bears = 5
Epic Eiryss = 3
Gorman De Wolfe = 2
Saxon Orrik = 2

Vladmir, The Dark Prince (+5)
Behemoth = 13
Spriggan = 10
10 Winter Guard + Unit Attachment & 3x Weapon Attachment = 11
Kovnik Jozef Grigorovich = 2
10 Nyss Hunters + Captain Valchev = 12
Koldun Lord = 2
Epic Eiryss = 3
Saxon Orrik = 2

(http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 22&t=87896)
-Kaptajnen

Kaptajn Congoboy
Archangel
Posts: 2798
Joined: Sun Jan 18, 2009 4:05 pm
Location: Oslo

Post by Kaptajn Congoboy » Mon Feb 06, 2012 3:38 pm

Der vant sannelig Jamie P Templecon-finalen for 2012 også. De beste 16 fra de øvrige turneringene spilte mot hverandre. Hver tok med 3 lister og måtte spille alle 3 i 4 spill.

Listene til Perkins:

Old witch (spilte henne to ganger)
Behemoth
Spriggan
10 kayazy UA
10 Nyss hunters
Aiyana and holt
Gorman
eEiryss
Reinholts
10 Ironfangs + UA

PIrusk
Spriggan
10 Ironfangs + UA
10 Black Dragon Ironfangs + UA
10 kayazy UA
Great bears
Widowmakers
Harlan versh
Saxon orrik
PEiryss
Flank 3 uhlans and yuri the axe

Esorscha
Spriggan (bonded)
Black Ivan
10 winter guard UA, 3 rockets
Joe
10 kayazy + UA
3 uhlans
Markov
Sylys wyshnalyrr
10 Black Dragon Ironfangs + UA
-Kaptajnen

Kaptajn Congoboy
Archangel
Posts: 2798
Joined: Sun Jan 18, 2009 4:05 pm
Location: Oslo

Post by Kaptajn Congoboy » Mon Apr 23, 2012 6:02 am

Adepticon Masters

First Place - Jacob Van Meter (Thagrosh1, Bethayne, and Vayl2)

Finals List

Tier 4: Machinations of Shadow

Vayl, Consul of Everblight +6 points

* 2x Angelius 8 points each
* Harrier 2 points
* 2x Ravagore 9 points each
* Scythean 8 points

10 Blighted Legionnaires 6 points
2x Shepherd 1 point each
7 Spawning Vessel 3 points
1 Spell Martyr 1 point


Second Place – Jeremy Lee (High Reclaimer, Harbinger, Feora2)


Finals List

Harbinger of Menoth +5 points
* Reckoner 8 points

Avatar of Menoth 11 points
4 Choir of Menoth 2 points
10 Exemplar Errants 8 points
* Exemplar Errant Officer & Standard 2 points
Gorman Di Wulfe, Rogue Alchemist 2 points
The Covenant of Menoth 2 points
2x Vassal Mechanik 1 point each
2x Vassal of Menoth 2 points each
Vessel of Judgment 9 points
Visgoth Rhoven & Honor Guard 4 points
3 Wracks 1 point

Third Place – Justin Messingham (Venethrax, Deneghra1, Asphyxious2)
-Kaptajnen

unseenlurker
Gud
Posts: 2778
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:39 pm
Location: Oslo

Post by unseenlurker » Mon Apr 23, 2012 7:02 am

Den lista til Neutralize ser fantastsik morsom ut. Hadde tenkt til å prøve noe lignende (derfor jeg vil ha slike cold one hoder), men hadde ikke tenkt på å ha harrier som flyvende beist nummer 3. To ravagores er sikkert også lurt.

Maks jojo effekt, med refuge og admonition og to angelius'er. Ser for meg at det er drit vanskelig, men veldig gøy når det svinger :lol:
Founding member of FADHDA (Faction ADHD Anonymous)

unseenlurker
Gud
Posts: 2778
Joined: Wed Jan 26, 2005 9:39 pm
Location: Oslo

Post by unseenlurker » Mon Nov 05, 2012 9:14 pm

Keith Christiansons lister fra WMW:

eCaine, Ol' Rowdy, Squire, Full Boomhowlers, Full Forgeguard, Rangers, Alexia, eEiryss, Reinholdt, Rhupert, A&H, Gorman, Ragman, Jr.

Major Victoria Haley +5 points
* Stormwall 19
* Squire 2 points

Journeyman Warcaster 3 points

Arcane Tempest Gun Mages 6 points
* Gun Mage Officer 2 points
** Hunter 6 points
** Sentinel 4 points
Black 13th Gun Mage Strike Team 4 points
Captain Arlan Strangewayes 2 points
2x Stormsmith Stormcallers 2 points
Rangers 5 points
Founding member of FADHDA (Faction ADHD Anonymous)

Ironclad
Wraith Engine
Posts: 2224
Joined: Tue Oct 13, 2009 8:01 am
Location: Oslo

Post by Ironclad » Mon Nov 05, 2012 9:45 pm

(Keith spilte vel med Caine1 og så vidt jeg har skjønt?)

EDIT: Det var 2 lister og ikke 3 så posten over er riktig :p
<--- Leif

Dagowit
Ghetorix
Posts: 1560
Joined: Thu May 12, 2011 3:52 pm

Post by Dagowit » Mon Feb 04, 2013 11:40 am

"Crono" vandt Cancon (Australiens største turnering med mere end 100 spillere - er lidt usikker på om den tæller, men vil så gerne have Circle på listen).

Masters, 50 points, 3 lists.

Cassius
-Wurmwood
-Gorax
-Feral Warpwolf
-Warpwolf Stalker
Gallows Grove
Blackclad
Shifting Stones
Shifting Stones + UA
Max Tharn Ravagers + UA
Max Bloodtrackers + UA
Max Farrow Bone Grinders
Swamp Gobbers

Reinforcements:
-Pureblood Warpwolf
Gallows Grove

--------------------------

eKreuger
-Gorax
-Warpwolf Stalker
-Ghetorix
-Druid Wilder
Blackclad Wayfarer
Gallows Grove
Gallows Grove
Shifting Stones
Shifting Stones +UA
Druids + UA
Woldstalkers
Woldstalkers

Reinforcements:
Lord of the Feast
Min Wolf Riders

--------------------------

Kromac
-Gorax
-Pureblood Warpwolf
-Warpwolf Stalker
-Warpwolf Stalker
Blackclad
Gallows Grove
Shifting Stones
Shifting Stones +UA
Woldstalkers
Woldstalkers
Swamp Gobbers

Reinforcements:
Min Tharn Ravagers + UA
Blackclad

havard
Juggernaut
Posts: 1180
Joined: Sun Jan 27, 2008 4:57 pm
Location: Oslo

Post by havard » Mon Sep 16, 2013 8:48 pm

Rickards minions liste fra EU-masters

Maelok, the Dreadbound (*6pts)
* Bull Snapper (3pts)
* Bull Snapper (3pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatorman Witch Doctor (3pts)
Gatorman Witch Doctor (3pts)
Gatorman Witch Doctor (3pts)
Professor Victor Pendrake (2pts)
Wrong Eye & Snapjaw (9pts)
* Bull Snapper (3pts)


Rask (*6pts)
* Bull Snapper (3pts)
* Blackhide Wrastler (9pts)
* Swamp Horror (8pts)
* Swamp Horror (8pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Feralgeist (1pts)


Bloody Barnabas (*6pts)
* Bull Snapper (3pts)
* Blackhide Wrastler (9pts)
* Blackhide Wrastler (9pts)
* Swamp Horror (8pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Gatormen Posse (Leader and 2 Grunts) (6pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Feralgeist (1pts)
Feralgeist (1pts)

De to første er identiske med hans liste til kommende WTC

Post Reply

Return to “Taktikk og lister”